NAVRCHOLU.cz
Fichtl cup Opatov
Terénní závod motocyklů Jawa 50 Pionýr
Úvod
Terénní závody
Silniční závody
Galerie
Kontakt - Autor
Ostatní
Informace o závodu
Kontakt:     tel: 607 253 202  -  tvvrteam@seznam.cz
Startovní čísla:     budou rozdána pořadatelem
Systém závodu:     3x 10minut + 1kolo
Ročník:     2.
Termín závodu:     3.10. 2020 zrušeno
Obec:     Opatov
Okres:     Třebíč
Kraj:     Vysočina
Trať:     motokrosová trať
Způsob přihlášení:     na místě v den závodu / možno předem přes email
Přejímka závodníků:     8:00 - 11:00 h
Startovné:     250 Kč
Věk závodníků:     žádné věkové omezení
Řidičský a techn. průkaz:     není potřeba
Kategorie:     Jawa50 Speciál  -  Jawa50 Vořežplech  -  Jawa50 Klasik
Ukázat na mapě
Srdečně zveme všechny závodníky a příznivce jednostopých vozidel značky Jawa do obsahu 50ccm
na 2. ročník Fichtl Cupu v Opatově.

Závod se bude konat 3.10.2020 na místě zvaném Cihelna, necelý 1km za vesnicí Opatov na okrese Třebíč (Vysočina), směrem na Karlín (Zlatomlýn, Aleje).

Rozdělené kategorie: KLASIK, VOŘEŽPLECH a SPECIÁL
Pojede se na motokrosové dráze, 3x10 minut + 1 kolo.
Startovné 250Kč.

Technická přejímka od 8:00 do 11:00.
Volné jízdy po přejímce.
Start 1. závodu ve 12:00.

Přihlášení na místě v den závodu nebo předem přes e-mail tvvrteam@seznam.cz (jméno,kategorie,číslo)

Startovní číslo bude rozdáno na místě.
Řidičský průkaz není třeba.
Věk závodníka není omezen.

Občerstvení zajištěno.

Těší se na Vás
Tupá vačka vostrej řidič Racing TeamPOVINNÁ VÝSTROJ:
Přilba, brýle, rukavice, pevné boty (alespoň kotníkové, ne sandály a pod.), dlouhé rukávy, dlouhé kalhoty.
Pořadatel má právo jezdce bez této výbavy nevpustit do závodu.
TECHNICKÁ PRAVIDLA:


Jawa50 KLASIK
- Jawa Pionýr 05, 20/21, Jawa 23 Mustang, Jawa 550 a Jawa 555
- Maximální povolený objem motoru odpovídá 8  max .výbrusu tj. vrtání průměr 40 mm, zdvih 44mm a min. 2 kroužkový píst. Překročení kterékoliv z těchto hodnot není povoleno.Motocykl československé výroby do obsahu 50ccm a do roku výroby 1985. Motocykl musí být v původním provedení tak, jak byl originálně vyráběn a dodáván. Je vysloveně zakázáno přidávat k motocyklu další konstrukční a jiné prvky, pokud nebyly součástí konstrukce či příslušenství původně dodávaného výrobcem. To co není v této kategorii dále v odstavci povoleno je zakázáno.

Rám a podvozek:
Rám je zcela původní, bez jakýchkoli změn, bez jakýchkoli výztuh a vzpěr . Vyjímka pouze u typu Jawa 23 Mustang,kde je možno použít výztuhu rámu pod nádrží. Přední a zadní vidlice jsou zcela původní včetně jejich uložení. Kapoty mohou být seříznuté (max. 50% z originálního tvaru), jedná se o přední blatník a podsedlový plech. Jeden plech daný z výroby může chybět (např.: prsíčka, maska plech pod sedlem,... ). Osvětlení nemusí být původní, může i chybět. Osvětlení nemusí být funkční. Mohou být odstraněna zrcátka a sedadlo může být upevněno ke kapotáži jiným, bezpečnějším způsobem. Řídítka, ovládací páčky brzd, spojky a řadicího mechanizmu musí být originální. Stupačky mohou být sklapovací z bezpečnostních důvodů. Kola, brzdy, pružící a tlumící jednotky musí být prokazatelně původní konstrukce a typu. Pneumatiky 16 palců mohou být libovolné, nesmí však být opatřeny hřeby nebo jinak dále nebezpečně upravovány. Na modelech Pionýr 20 a 21 je povolen přední blatník z modelu Jawa Mustang (některé modely J20 a J21 byly takto vyráběny i továrně).


Motor:
Motor musí být zcela původní konstrukce, provedením i siluetou. Hlava a válec musí být zcela původní bez jakýchkoli úprav. Jedinou výjimkou je úprava válce výbrusem na maximální možnou míru udávanou originálně výrobcem 40mm. Je vysloveně zakázáno zvětšování chladících ploch, navařování a jiné úpravy žeber hlavy, válce a vík motoru. Píst musí být osazen minimálně 2 pístními kroužky.Může být použita ojnice s jehlovým ložiskem. Musí být použito původního kontaktního zapalování!!!!!

Převodové ústrojí:
Převodovka musí být zcela původní konstrukce včetně jejího ovládání. Spojka musí být zcela původní konstrukce, zejména počet lamel a pružin. Je povoleno použít jiné převodové poměry sekundárního převodu (jiný počet zubů).Změna primárního převodu je zakázaná!!!!!

Karburátor:
Karburátor musí být původní značky a typu. Rovněž originální musí být jeho připojení na válec motoru a systém sání. Může být osazen jinými tryskami.Přímý filtr zakázán !!!!!

Výfuk:
Musí být použit původní výfuk, uchycení může být upraveno a přepážky tlumiče výfuku mohou být demontovány,ne nijak upravovány a zkracovány.
Jawa50 VOŘEŽPLECH
- Jawa Pionýr 05, 20/21, Jawa 23 Mustang
- Maximální povolený objem motoru odpovídá osmému továrnímu výbrusu tj. vrtání průměr 40mm, zdvih 44 mm. Překročení kterékoliv z těchto hodnot není povoleno.

Rám a podvozek:
Rám je původní, může být zesílen použitím výztuh, zejména střední rámovou trubkou. Rovněž mohou být upraveny či přemístěny držáky pérování. Úpravy mohou být provedeny svařováním či šroubovými spoji. Bezpodmínečně musí být zachován původní systém uložení zadní kyvné vidlice v rámu, kde však pryžové silentbloky mohou být nahrazeny kluznými pouzdry nebo ložisky. Zadní vidlice a její pružící elementy mohou být libovolné. Přední vidlice a její pružící elementy mohou být libovolné. Je však vysloveně pozici sloupku řízení k základní rámové trubce (úhel řízení). Je povoleno měnit segment úchytů trubek vidlice (horní a dolní brýle). Kola mohou být libovolné brzdy origo.. Pneumatiky mohou být libovolné, nesmí však být opatřeny hřeby nebo jinak dále nebezpečně upravovány. Kapoty, sedalo, řidítka, ovládací páčky brzd, spojky a řadicího mechanizmu mohou být libovolné. Palivová nádrž je libovolná ale musí být schváleného typu a musí být opatřena patřičným standardním uzávěrem.

Motor:
Válec: Musí být původní, zvenčí neupravený, vnitřní úpravy na něm mohou být provedeny pouze odebíráním materiálu za předpokladu, že se dodrží počet kanálů.Válec je možné zkrátit na rozměr pístu. Jeho časování je libovolné. Je zakázáno použití jiné než litinové vložky. Je vysloveně zakázáno zvětšování, navařování a jiné úpravy chladicích žeber hlavy a válce. Rozteč svorníků se nesmí měnit. Rozvod sání pouze pístem..
Hlava válce: Z originálního odlitku, nesmí se upravovat zvenčí, je povolena úprava spalovacího prostoru.
Píst: Volný, ale jeho průměr nesmí být větší než 40 mm
Zapalování: Povoleno libovolné zapalování

Převodové ústrojí:
Převodovka musí být zcela původní konstrukce včetně jejího ovládání. Spojka může být na šrouby, zejména počet lamel a pružin musí být zachován. Je povoleno použít jiné převodové poměry sekundárního převodu či primárního (jiný počet zubů), kryt sekundárního řetězu nemusí být namontován.

Karburátor:
Karburátor musí být původní značky a typu. Rovněž originální musí být jeho připojení na válec motoru a systém sání. Může být osazen jinými tryskami a změněn průměr difuzoru. Je možno použít libovolný vzduchový filtr.

Výfuk:
Může být použito libovolného výfuku
Jawa50 SPECIÁL
- Motocykl československé výroby do obsahu 50 ccm a do roku výroby 1985. To co není v této kategorii vysloveně zakázáno je povoleno.

Rám a podvozek:
Rám může být libovolnou stavbou za podmínky, že bude použito původní nosné trubky od hlavy řízení k motoru včetně předního a zadního držáku motoru. Přední, zadní vidlice, jejich uchycení k rámu, pružící elementy mohou být libovolné. Kola a brzdy mohou být libovolné. Pneumatiky mohou být libovolné, nesmí však být opatřeny hřeby nebo jinak dále nebezpečně upravovány. Kapoty, sedalo, řidítka, ovládací páčky brzd, spojky a řadicího mechanizmu mohou být libovolné. Palivová nádrž je libovolná ale musí být schváleného typu a musí být opatřena patřičným standardním uzávěrem.

Motor:
Motor musí prokazatelně pocházet z původních motocyklů dané značky a typu. Za rozhodné se považuje použití původních karterů a vík motoru a zachování vizuální shodnosti s originálem. Hlava může být libovolná, návarky a jiné úpravy povoleny. Válec československé výroby do roku 1985 musí být dodržen!!! Jakékoliv úpravy válce při dodržení předepsaného vrtání a zdvihu viz. výše jsou povoleny. Počet kanálů není omezen. Typ pístu je libovolný. Je povoleno změnit systém sání a upravit víka motoru. Zapalování může být libovolné.

Převodové ústrojí:
Je povoleno upravit převodovku libovolným způsobem včetně jejího ovládání. Je povoleno upravit spojku libovolným způsobem. Je povoleno použít jiné převodové poměry řetězových převodů (jiný počet zubů), kryt sekundární řetězu nemusí být namontován.

Karburátor:
Karburátor libovolné výroby. Libovolné může být i jeho připojení k válci. Je možno použít libovolný vzduchový filtr.

Výfuk:
Může být použito libovolného výfuku.
Poslední změna: 01.10.2020
Aktualizujte stránku
01.10.2020 - Po dlouhém uvážení bylo rozhodnuto,že vzhledem k současné situaci jsme nuceni na doporučení Hygienické služby
České republiky závod konaný 3.10.2020 zrušit.
Nedá se předpokládat, jaké omezení nás bude do konce roku čekat, proto bude závod přeložen na jaro 2021. Termín závodu včas
zveřejníme.
Děkujeme za pochopení a doufáme, že se na jaře sejdeme na závodišti v Opatově bez podobných opatření jako v tomto roce.
Těší se na Vás
Tupá vačka vostrej řidič Racing Team (TVVR Team)
Aktualizujte stránku
Start závodu:     12:00 h
Výsledky
Délka trati:     cca 730 m
Převýšení:     14 m (566 - 580 m.n.m)

novinky
pravidla
trať
plakát 2020
Přihlášky ve tvaru
Jméno, Kategorie, St. číslo
na: tvvrteam@seznam.cz
Máte-li nějaké galerie či videa ze
závodu, napište mi
galerie
19.10. 2019
galerie
Ukázat na mapě
2. galerie
3. galerie
video
Trať (2019) si prohlédněte na VIDEU
Přesné umístění trati ZDE
Přibližná podoba trati (letecký snímek neodpovídá dnešní podobě).
Délka je cca 730 m a převýšení 14 m. Může být prodloužena či zkrácena podle povětrnostních podmínek.

Trať (2019) si můžete prohlédnout na VIDEU
Přesné umístění trati ZDE
2. video
Závod 3.10.2020 se nekoná